Obaveštenje za studente

Katedra
Vizuelne komunikacije

Poštovani studenti,

Obaveštavamo vas da radimo na pripremi online nastave.

Za sada, treba da završite 3. grafički do kraja i 4. grafički rad do cele spuštene osnove objekta.

Grafičke radove možete da uradite pomoću online Zbirke zadataka “Perspektiva i senčenje – korak po korak”, koju ste mogli da preuzmete. Svaki korak u rešavanju zadatka je dat posebnim slajdom, korišćene su različite boje, da biste lakše uočili nove linije u rešavanju zadatka. Tako ste do sada radili na vežbama. Dodatna objašnjenja za rešenje zadataka, data su tekstom za svaki grafički rad.

Svaki završen grafički rad ćete slikati telefonom, o detaljima kako tehnički to da izvedete, da bi moglo da se koriguje, obavestiće vas asistenti, na ovoj grupi.

Slikane grafičke radove ćete slati na gmail fakulteta, na kome je otvoren nalog za svaki predmet i svaku grupu posebno:

ng2g1@gaf.ni.ac.rs - I grupa

ng2g2@gaf.ni.ac.rs – II grupa

ng2g3@gaf.ni.ac.rs - III grupa

ng2g4@gaf.ni.ac.rs - IV grupa

ng2g5@gaf.ni.ac.rs – V grupa

ng2g6@gaf.ni.ac.rs – VI grupa

Potrebno je da svi otvorite gmail, ili yahoo mail, da biste pristupili gmail portalu GAF-a.

O svemu ostalom, kao što su podloge za grafičke radove iz senčenja, dobićete obaveštenje na vreme. Podloge će biti postavljene na ovu grupu, a mogu sve da se odštampaju na papiru formata A4. Ukoliko imate mogućnosti da kod kuće odštampate podloge za 6., 7. i 8. grafički rad, na papiru formata A3, onda uradite tako.

Prvih 6 novih prezentacija za predavanja u pdf. formatu, postavljene su na sajtu GAF-a, http://rc5.gaf.ni.ac.rs/viscom/news

i možete ih preuzeti. Ostale će biti postavljane svake nedelje po jedna.

Za sada na grafičkim radovima nacrtajte samo po 2 ljudske figure, a načine prikazivanja imate na 6. prezentaciji za predavanja.

Prof.dr Sonja Krasić

Arhitektura